П'ятниця, 19 березня 2021 18:05

9-12 березня компанія Clarivate провела цикл освітніх програм учасниками вебінарів яких були викладачі кафедри к.е.н., доц. Онищенко О.В. та к.е.н., доц. Шаповал Л.П.

9-12 березня компанія Clarivate провела цикл освітніх програм учасниками вебінарів яких були викладачі кафедри к.е.н., доц. Онищенко О.В. та к.е.н., доц. Шаповал Л.П.

9 березня 2021відбувся вебінар «Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки», який був присвячений джерелам інформації про грантову підтримку у Web of Science Core Collection, пошуку і аналізу за допомогою баз, аналізу ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites, процедурам та особливостіям оцінювання грантових заявок.

10 березня 2021 на вебінарі «Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки» була розкрита тема такого важливого етапу наукової діяльності, як  оприлюднення отриманих даних. З появою електронних видань, відкритого доступу, в деяких країнах формалізуються вимоги до видань, у яких мають бути оприлюднені результати, що виносяться на захист або отримання наукових звань. Мета цього – краще представлення світовій науковій спільності здобутків науковців. Проте часто через довірливість або відсутність досвіду, науковці стають жертвою хижацьких видань, які з’явилися у відповідь та вимоги ринку, не є майданчиками для обміну досвідом, а часто є або піратськими копіями знаних видань, або намагаються під них мімікрувати. Публікація в хижацьких виданнях – це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше - репутації. Протягом вебінару були обговорені основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у Web of Science Core Collection.

Вебінар «Оцінка здобутків і співпраці установ за даними  Web of Science Core Collection  та InCites», що відбувся 11 березня 2021 визначав складнощі та шляхи подолання пошуку і аналізу публікацій установи. Були висвітлені питання  критеріїв ефективності співпраці, визначення лідерів та розробка стратегії розвитку. Особлива увага приділялася створенню та підтриманню в актуальному стані профілю установи та  пошук партнерів для виконання проектів.

Вебінар, що відбувся 12 березня 2021 «Journal Citation Reports» познайомив учасників з імпакт-фактором – показником впливовості видання, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index  та розраховується за даними Web of Science Core Collection. Journal Citation Reports – це колекція видань з імпакт-фактором, що дозволяє провести аналіз видань певної предметної галузі і окремого журналу, порівняння та збереження списку обраних видань. Були обговорені питання розрахунку формули імпакт-фактору, які є варіації, що таке квартиль, як перевірити імпакт-фактор та індексацію журналу у Web of Science Core Collection.