Субота, 05 грудня 2020 10:36

Вебінар «Запобігання плагіату в студентських наукових роботах»

У грудні 2020 року кафедра обліку і фінансів продовжила серію вебінарів з академічної доброчесності. Так, 01 грудня було проведено черговий вебінар на тему «Запобігання плагіату в студентських наукових роботах» для студентів-учасників наукових конкурсів та їх наукових керівників.

Під час вебінару було обговорено процедуру проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, а також вимоги до написання наукових робіт. Студенти кафедрального ТСАМУ, які мають досвід у написанні наукових робіт, поділились своїм досвідом та враженнями від участі у конкурсах. Зокрема, студентки третього курсу Єлизавета Лижова та Анна Ігнатова наголосили на важливості наукової роботи для поглиблення знань у цікавих спеціалізованих темах, набуття навичок збирати та аналізувати інформацію, а також формулювати та втілювати власні ідеї.

Основна частина вебінару була присвячена наступним питанням:

• Види та причини плагіату
  • Інструментарій для пошуку текстового плагіату
  • Принципи академічної доброчесності
  • Навички якісного академічного письма

Учасники вебінару мали змогу розглянути та проаналізувати приклади недоброчесної поведінки, а також види неправомірного запозичення текстів в поєднанні з відповідними їм методами пошуку плагіату. Окрема увага була приділена важливості академічної доброчесності та розгляду основних положень Кодексу академічної етики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

Наприкінці вебінару спікери наголосили на основних навичках якісного академічного письма. Учасників ознайомили з особливостями пошуку джерел та оцінки їх якості, правилами критичного опрацювання літератури та цитувань, структурою академічного тексту. Водночас було акцентовано увагу на важливості володіння іноземними мовами.