Кафедра обліку і фінансів

Кременчуцький національний університет
імені Михайла Остроградського

Кафедра обліку і фінансів

Головна

Наукові заходи кафедри обліку і фінансів


Міжнародний форум "Актуальні проблеми та перспективи розвитку
національного господарства в умовах глобальної нестабільності"


Презентація форум 2017


Презентація форум 2018


Програма форум 2019


Звіт про роботу форуму 2019


Звіт про роботу форуму 2020


Звіт про роботу форуму 2021


Інформаційний день «Horizon Europe Launch Day in Ukraine»

Наукові дослідження та інноваційні розробки є базовими елементами розбудови економіки провідних країн ЄС і відіграють важливу роль для стійкого та успішного розвитку суспільства в цілому. 3 грудня 2021 року відбувся інформаційний день «Horizon Europe Launch Day in Ukraine», головна мета якого – проінформувати потенційних учасників Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та комплементарної до неї Програми з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії про умови участі, а також можливості програм.

Інфодень був проведений у змішаному форматі: офлайн (до 100 учасників) і онлайн. Викладачі кафедри «Облік і фінанси» прийняли участь у онлайн-зучстрічі.

Учасники події змогли дізнатися та обговорити:
 нові пріоритети, структури та напрями дев’ятої програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»;
 європейські та національні інструменти підтримки досліджень та інновацій в Україні;
 нові глобальні та індустріальні виклики, що постануть перед світовою спільнотою протягом наступного десятиліття.


Опанування курсу «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти»

Викладач кафедри «Облік і фінанси» к.е.н., доцент Онищенко О.В. успішно завершила онлайн- курс «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти», який проходив 4-18 жовтня 2021 року та був організований Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна для навчання керівників закладів вищої, фахової передвищої освіти, викладачів. Курс був покликаний розширити можливості використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу. Формат курсу був побудований на живому спілкуванні з тренерами Академії цифрового розвитку, які протягом терміну навчання консультували і допомагали слухачам. Учасники отримували завдання у захищених віртуальних навчальних кімнатах Google Класів, де було забезпечено ефективний зворотний зв’язок через супровід і консультації тренерів. До кожної теми публікувався запис лекції, організовувалися додаткові консультацію через відеоконференції в Google Meet, під час яких кожен учасник мав можливість поставити питання тренеру наживо, продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації, на період навчання надавався тимчасовий персональний обліковий запис в реальній системі для можливості ознайомитися з перевагами системи Google Workspace for Education. Курс містив п’ять модулів, кожен із яких складається з відеолекції, практичних завдань, підсумкового тесту і розрахований на опрацювання матеріалів протягом 1-2 годин щоденно. У програмі курсу:

як організувати ефективну взаємодію між учасниками освітнього процесу за допомогою цифрових інструментів Google;
які особливості та переваги Google Workspace for Education;
як працювати з обліковим записом закладу вищої освіти на різних пристроях: за допомогою комп’ютера і мобільного пристрою;
як створити та підтримувати персональне інформаційне середовище викладача закладу вищої освіти.

Особлива увага приділялася організації дистанційного навчання: як підготувати завдання у віртуальних кімнатах, зібрати студентські роботи, залучити до захищених відеозустрічей, організувати автоматичне імпортування оцінок, вести електронні журнали, надсилати звіти для опікунів, формувати звіти для керівництва, використовувати можливості різних пристроїв для захищеного освітнього процесу онлайн. Серед додатків, які були опрацьовані: Gmail, Google Клас, Google Meet, Google Календар, Google Keep, Google Диск, Google Документи, Google Таблиці, App Sheet, Google Презентації, Google Форми, Google Jamboard, Google Мої карти, знайомство з програмою «Місцевих експертів», Google Сайти, Google Тренди, Google Академія, Google Групи, Google Сповіщення, Доповнення до об'єктів Google Диску, Google Chrome, Google Довідка, Google Центр безпеки, можливості Google Workspace. За підсумками курсу учасники, які виконали необхідну програму курсу, отримали сертифікат про успішне завершення навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для закладів вищої освіти» в кількості 15 годин (0,5 кредити ECTS).


Участь викладачів КрНУ у закордонній конференції


19.04.21

15 квітня відбулась друга міжнародна наукова конференція «Studies in a changing business environment», організатором якої виступила Алітуська колегія Університету прикладних наук, Литва. До складу наукового комітету конференції було запрошено Інну Ховрак, керівника Центру передового досвіду з питань сталого розвитку, що діє на кафедрі обліку і фінансів. Серед активних учасників конференції, які презентували власні доповіді, були науковці з Грузії, Литви, Польщі, Сполучених Штатів Америки, України, Швеції та інших країн.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського представляли д.е.н., професор кафедри обліку і фінансів Інна Ховрак, д.е.н, професор кафедри обліку і фінансів Денис Загірняк, к.пед.н., старший викладач кафедри філології та видавничої справи Вікторія Перевознюк. Основною тематикою доповідей під час конференції були: сталий розвиток та корпоративна соціальна відповідальність, потреби сучасного ринку праці; навички підприємництва та розвиток креативної економіки; досвід та перспективи співпраці із соціальними партнерами; навчання як інвестування у майбутнє бізнесу; перспективи розвитку литовської та світової економіки.


Можливості професійного розвитку для випускників та викладачів університету


22.01.21

Університет підтримує ідею освіти впродовж життя та надає нові можливості для професійного розвитку випускників та викладачів. 21 січня 2021 року проведено міжнародний семінар «Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда: можливості програми та секрети успішного написання проектів».
Модератори: випускники програми 2016-2017 н.р.: - Інна Ховрак, д.е.н., доц. кафедри обліку і фінансів, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського; - Віктор Тринчук, к.е.н., доц., доцент кафедри банківської справи та страхування, Національний університет біоресурсів та природокористування України; - Оксана Полінкевич, д.е.н., проф., зав. кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, Луцький національний технічний університет.
Особливий гість: Urszula Sobiecka – директорка Стипендіальної програми імені Лейна Кіркланда

Семінар складався з двох частин:
Частина 1: корисна інформація про програму та конкурсний відбір
- Блок 1: вітальне слово та мотивація до участі від представників програми
- Блок 2: можливості програми
- Блок 3: умови участі та критерії відбору учасників
Частина 2: враження про програму, запитання та відповіді
- Блок 1: враження випускників від програми
- Блок 2: враження про програму від учасників 2020/2021 н.р.
- Блок 3: відповіді на запитання

Початок 2021 року дарує прекрасну можливість для професійного розвитку, адже лише 01 березня спливає час подачі заявок для участі у Стипендіальній програмі імені Лейна Кіркланда. Програма спрямована на фахівців з різних сфер:
- Економіка та управління;
- Управління в бізнесі, громадських організаціях, культурі, освіті та охороні здоров’я;
- Державне управління (всі рівні);
- Право;
- Соціальні науки (соціальна психологія, соціологія);
- Політологія та міжнародні відносини;
- Захист навколишнього середовища;
- Безпека та кібербезпека;
- Кризовий менеджмент;
- Політика розвитку та гуманітарна допомога.

Коротко про Стипендіальну програму імені Лейна Кіркланда:
- час існування: більше 20 років;
- мета: підтримка розвитку молодих, цілеспрямованих і активних громадян Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії шляхом ознайомлення з польським досвідом системної трансформації та інтеграції з Європейським Союзом;
- тривалість: два семестри навчання в університетах Польщі (у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані, Любліні), а також, як мінімум, 2-х тижневе професійне стажування в державних, приватних та громадських організаціях.
Офіційна сторінка програми https://kirkland.edu.pl/

Дякуємо всім за участь!